امروز: جمعه ۱ تير ۱۴۰۳

مقام معظم رهبری: - تولید علم و تحقیقات، حیات آینده كشور است.

Nivo Slider Demo

محل فعلی شما : صفحه اصلی

پاسخ هواوی به تحریم امریکا

ول صنعت تکنولوژی چین با اختراع یک اوپراتور دیگر به جای گوگل و خدمت رسانی در عرصه جهانی دست آمریکا را از صنعت تکنولوژی کوتاه خواهد کرد.


آندرو ویلیامسن معاون ارشد شرکت امور ارتباطات شرکت هواوی در این باره گفته است که هواوی در حال ساختن اوپراتوری به نام «هنگ مینگ» است که به طور خلاصه آن را «OS» تلفظ می کنند.این غول تکنولوژی چینی می خواهد این اپراتور را به جای گوگل بیاورد که قادر به رساندن خدمات در سراسر جهان خواهد بود.
به نقل از راشاتودی، در ماه گذشته شرکت هواوی در لیست سیاه تحریم های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قرار گرفت و اتهام این شرکت جاسوسی برای مقامات چینی بوده است.
خیلی از شرکت های امریکایی از برقراری روابط با هواوی منع شدند که از جمله آنها می توان به گوگل اشاره کرد، این درحالی است که تمام گوشی های هواوی از این اپراتور استفاده می کنند.
براساس پایگاه اطلاعاتی UN هدف هواوی از ساختن این اپراتور این است که نه تنها از آن در گوشی های هواوی در چین استفاده شود بلکه در اروپا و حداقل ۹ کشور دیگر این تکنولوژی را گسترش دهد.
ویلیامسن در گفت و گویی با رویترز گفته است که "ما در مرحله ساخت این اپراتور هستیم و میخواهیم بازار جهانی را در دست بگیریم."جاناتان فریتز مدیر روابط بین الملل وزارت امور خارجه امریکا در مورد استفاده از نسل بعدی محصولات شرکت هواوی به مقامات اروپایی هشدار داده است.
هواوی هنوز جزئیات این برنامه را منتشر نکره است، اینکه این اپراتور فقط در سیستم های اندروید قابل استفاده خواهد بود یا ویندوز در نیز میتوان از آن استفاده کند.